Iron

linki

środa, 7 maja 2014

DAX 07.05.2014

DAX - wykres dzienny
DAX na wczorajszej sesji
zbliżył się do linii Kijun-sen, która była wczoraj na poziomie 9444pkt. Byki cały czas nie mogą sobie skutecznie poradzić z trwałym pokonaniem spadkowej czerwonej linii. Owszem udawało im się nawet doprowadzić do zamknięcia powyżej tej linii, ale zaraz na kolejnej sesji podaż sprowadzała cenę pod linię. Miejmy nadzieję, że podaż wyprowadzi dziś trwały atak na niższe poziomy i otrzymamy średnioterminowy sygnał sprzedaży.
Warto zwrócić uwagę jak wygląda sytuacja na wykresie dziennym. Tam już od dwóch tygodni dostaliśmy słaby sygnał sprzedaży w postaci przecięcie linii Kijun-sen przez Tenkan-sen od góry. Jeśli cenie uda się przebić przez linię Tenkan-sen wówczas warto połączyć te dwa sygnały. Tenkan-sen na interwale tygodniowym znajduje się obecnie na poziomie 9317.

Dax -wykres tygodniowy
Jeśli chodzi o pozycje długie to na tym etapie rozpatrywałbym na poziomie decyzyjnym z poprzedniego wpisu.


4 komentarze:

 1. Witam
  Na tygodniowym nie widać przypadkiem formacji diamentu.... ;)
  Co o tym myślisz?

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam,
  tak widać. Tylko jak wiadomo jest to formacja albo kontynuacji trendu, albo odwrócenia. Fakt jest taki, że miejsca w samej formacji jest już mało i wygląda, że do wybicia może dojść w tym lub maksymalnie przyszłym tygodniu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy będzie można się spodziewać jakichś nowych informacji z niemieckiego rynku DAX 30 ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli szukasz nowych informacji o DAX30 to zapraszam do siebie na bloga gdzie poruszam także tematy spółek giełdowych.

   Usuń